کرایولیپولیز

کرایولیپولیز (Cryolipolysis) روشی غیر‌تهاجمی است که می‌تواند جایگزینی شایسته و ایده آل برای روش‌های تهاجمی کاهش چربی از قبیل لیپوساکشن باشد چرا که بعد از کرایولیپولیز نیازی به دوران نقاهت نخواهید داشت. لیپوساکشن در زمره محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی قرار دارد و شمار جراحی‌های لیپوساکشن صورت گرفته در سرتاسر دنیا با سرعتی سرسام آور در حال افزایش است تا جایی که در سال ٢٠١۵ بر اساس آمار و ارقام جامعه جراحی زیبایی پلاستیک آمریکا (ASAPS) شمار جراحی‌های لیپوساکشن در امریکا از مرز ٣٩۶ هزار رد شد. این روزها افراد بیشتری با معضل اضافه وزن دست و پنجه نرم می‌کنند، از این رو جراحی‌های کاهش چربی روز‌به‌روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند و جای تعجب نیست که شمار بیمارانی که روش‌هایی همچون کرایولیپولیز را برمی‌گزینند، در حال افزایش است.

برای از بین بردن جای جوش با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.
کرایولیپولیز در تهران
در این روش سلول‌های چربی زیرپوست همچون لیپولیز را سرد می‌کنند تا آنها را تجزیه کرده و بشکنند، بی‌آنکه به بافت‌های اطراف چربی یا پوست آسیبی وارد شود. برای کاهش دادن چربی بخش‌های مشخصی از بدن، مخصوصاً شکم، پهلو و پشت از کرایولیپولیز استفاده می‌شود.

در سال ٢٠٠٨، پروفسور Dieter Manstein و R.Rox Anderson از شرکت Lasers in Surgery and Medicine به همراه تیم تحقیقاتی خود دریافتند که تحت شرایطی کاملاً کنترل شده، چربی‌های زیر پوست نسبت به سایر بافت‌ها در برابر سرما آسیب پذیرتر می‌باشند، چنانچه فرآیند سرمایش ادامه یابد، شاهد کاهش سلول‌های چربی خواهیم بود بی آن که به بافت‌های اطراف آن آسیبی وارد شود. این فرآیند را انجماد انتخابی می‌نامند. لازم است که بدانید کرایولیپولیز یک راهکار دائمی برای حل معضل اضافه وزن نیست؛ این روش سلول‌های چربی موجود در بدن شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد اما نمی‌تواند مانع بزرگ شدن سلول‌های چربی به جا مانده شود، از این رو فرد می‌بایست همگام با این روش از رژیم غذایی مناسب و ورزش غافل نشود، در غیر این صورت می‌بایست عمل کرایولیپولیز را تکرار کند.
کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز یک روش غیرتهاجمی برای حذف چربی‌ های بدن است. در کرایولیپولیز سلول‌های چربی زیر پوست همچون لیپولیز را سرد می‌کنند تا آنها را تجزیه کرده و بشکنند، بی آن که به بافت‌های اطراف چربی یا پوست آسیبی وارد شود. پس از انجام کرایولیپولیز، سلول‌های چربی ظرف مدت ٢ تا ۴ ماه تجزیه می‌شوند، لذا کاهش وزن شما کاملاً طبیعی و نرمال خواهد بود.
عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌های کرایولیپولیز عبارتند از:

دستگاه مورد استفاده در کرایولیپولیز
شمار قسمت هایی از بدنتان که تحت عمل کرایولیپولیز قرار گرفته اند.

انواع کرایولیپولیز

کرایولیپولیز نخستین بار با اسم Coolsculpting وارد بازار شد، یک نام تجاری که شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd برای جدیدترین تکنولوژی کاهش وزن و لاغری موضعی خود برگزیده بود. روش‌های درمانی مشابهی نیز وجود دارند که به منظور کاهش وزن افراد از دستگاه هایی نظیر CoolTech، LipoGlaze، 3D-Lipo، LipoContrast و ProShock ICE بهره می‌گیرند.
کرایولیپولیز چگونه عمل می‌کند؟

اساس عملکرد کرایولیپولیز بر مبنای این اصل استوار است که سلول‌های چربی در برابر تغییر دما – در اینجا سرمایش- از بافت‌های اطرافشان حساس‌تر و آسیب پذیرترند لذا در اثر انجماد یا کرایولیپولیز سلول‌های چربی تجزیه می‌شوند و هیچ آسیبی متوجه بافت های اطرافشان نمی‌شود. سرمایش سلول‌های چربی آن‌ها را به مرگ طبیعی دچار می‌کند، مرگی کاملاً کنترل شده. در چنین شرایطی غشاء سلول‌های چربی شکسته و لیپیدها آزاد می‌شوند. سپس لیپیدها وارد مجاری لنفاوی می‌شوند تا پردازش شده و در نهایت از بدن خارج شوند، درست به همان شیوه‌ای که بدن چربی غذا را دفع می‌کند، این فرآیند به تدریج انجام می‌شود لذا بار زیادی بر دوش سیستم لنفاوی تحمیل نشده و هیچ خطری سیستم لنفاوی فرد را تهدید نخواهد کرد.
دستگاه کرایولیپولیز (برند Zimmer ساخت کشور آلمان) یک فن ‏آوری نوین است که به کمک سرما، به آرامی و به طور مؤثر سلول‌های چربی زیر پوست را هدف قرار داده و آن‌ها را کریستالیزه یا منجمد می‌کند. سپس با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی چربی‌ها و این سلول‌های مرده را دفع کرده و مجدداً ترمیم می‌شود. ابتدا موضع موردنظر برای حذف چربی‌های اضافه انتخاب و با توجه به عمق چربی موجود در لایه ‏های پوستی، پروب چربی‌ها را به درون می‏ کشد. فشار و مکشی که در ناحیه مورد نظر ایجاد می‏ شود قابل تحمل است.
مزایای روش کرایولیپولیز چیست؟

• در کرایولیپولیز تعداد سلول‌های چربی کم می‌شود.
• با یک جلسه کرایولیپولیز سایز بین 4 تا 12 سانتی‌متر کم می‌شود.
دستگاه کرایولیپولیز Cryolipolysis کرایولیپولیز در چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

• پهلو
• بازو
• شکم
• باسن
• زیر باسن
• پشت کمر
• داخل ران
• سوتین لاین
چه کسی کاندید مناسبی برای انجام کرایولیپولیز است؟

این روش برای افرادی طراحی شده است که به دنبال از بین بردن چربی استریل هستند که با ورزش یا رژیم درمان نمی‏ شوند. افرادی که شاخص توده بدنی بین 20 تا 30 دارند و پوستشان سالم و بدون سوختگی است، گزینه مناسبی برای انجام کرایولیپولیز هستند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *